Referencje
Opinie uczestników
Opinie naszych uczestników na pytanie z ankiety : Czy uważasz, że przestawione w programie informacje były użyteczne?”
„ Skorzystałem z treningu, przeniosłem ćwiczenia, treści, zachowania, komunikaty do sytuacji w życiu codziennym i otrzymałem pozytywne efekty wdrażania prezentowanych treści”
„Trafiły w sedno problemów, które chciałem tutaj rozwiązać”
„Dużo wiedzy na temat schematów działania i własnych uczuć- pozwoliło mi lepiej zrozumieć siebie i innych. Dokonałam zmian w swojej świadomości i zachowaniu”
„Dzięki zajęciom realnie poprawiło się moje funkcjonowanie w codziennym życiu, w relacjach z innymi. Dzięki formie zajęć (praktyka, feedback) mogłam przekonać się, jak wyglądało i wygląda moje funkcjonowanie z nabywaniem nowych umiejętności”
„Otrzymałam konkretne narzędzia do zastosowania w życiu codziennym”
„Usystematyzowały mi wiedzę co dzieje się ze mną w sytuacjach stresowych i złości, w konsekwencji nie boję się przeżywać złości”
Media
Agresja nastolatków – jak ją przewidzieć, jak jej zapobiegać, jak ją rozładować
„Coraz częściej dorastająca młodzież szykanuje słabszych kolegów, dopuszcza się aktów przemocy, używa wulgarnego języka. Wybuchy złości i gniewu wynikają z młodzieńczego buntu, bezradności, stresu, nadmiaru bodźców m.in. stałego przebywania w sieci, czasem chęci wzbudzenia respektu i zaimponowania rówieśnikom. Jeśli przyjrzeć się bliżej, okazuje się, że najczęściej zachowania agresywne świadczą o słabości nastolatka i braku umiejętności radzenia sobie z kumulacją negatywnych uczuć.”
Czym jest Trening zastępowania agresji?
Agresja nastolatków
Młodzież i radzenie sobie z trudnymi emocjami
Mężczyźni częściej niż kobiety mają problem z agresją
„Agresywne zachowania z reguły kojarzą się z mężczyznami. Ekspertka zaznacza, aby jednak nie ulegać stereotypom. Agresja wśród kobiet jest bardzo powszechna, przybiera natomiast inną formę.”